Čistenie a oprava dažďových žľabov

Čistenie a oprava dažďových žľabov pod dohľadom profesionálov

V rámci hlavných servisných prác striech vykonávame pravidelnú prehliadku, kontrolu a dokumentáciu odvodňovacieho systému striech, aby bola zabezpečená funkčnosť systémov. Čistenie a oprava dažďových žľabov zahŕňa aj rôzne servisné práce systému, pravidelný servis, vyčistenie žľabov a zvodov, tesniace práce ako aj rozličné opravy. Samozrejmosťou je aj výmena poškodených klampiarskych segmentov, výmena starého systému za nový a natieračské práce.

V prípade potreby či realizácie nového strešného odkvapového systému vám radi navrhneme najúčinnejšie riešenie na mieru vašich potrieb. Čisteniu a opravám dažďových žľabov sa venujeme už niekoľko rokov, dokážeme vám tak poradiť s výberom materiálov, súčastí aj s najefektívnejším riešením inštalácie a umiestnenia dažďových žľabov.

Prečo je pravidelné čistenie a oprava dažďových žľabov dôležité?

Pravidelné čistenie a oprava dažďových žľabov by mali byť akosi samozrejmosťou. Pre správne fungovanie a dlhoročnú výdrž odkvapového systému sú čisté žľaby bez poškodení nevyhnutné. Vhodné je ich kontrolu vykonať minimálne raz až dva krát ročne. Prvú kontrolu je najlepšie vykonať s príchodom jari, kedy môžu byť žľaby poškodené po zime od mrazov a snehu alebo pred príchodom prvých letných dní, ktoré sú neraz sprevádzané dažďom či búrkami.

Vaše žľaby tak budú pripravené aj na silnejšie dažde či búrky a spoľahlivo ochránia vaše objekty pred zatekaním vody do múrov či jej prudkým stekaním na váš pozemok či do záhrad. Dôležitá je, samozrejme, aj kontrola počas jesene pred začiatkom zimných mesiacov. Pokiaľ stihnete žľaby skontrolovať a opraviť prípadne poruchy, na jar sa nemusíte obávať rozsiahlych poškodení.

Máte záujem o naše služby?
Vypíšte kontaktný formulár a získajte nezáväznú cenovú ponuku!

Kedy sa obrátiť na profesionálov s čistením a opravami dažďových žľabov

Stále platí, že vykonať čistenie a opravy dažďových žľabov je vhodné minimálne raz až dva krát ročne alebo okamžite vtedy, keď si všimnete že s odkvapovým systémom niečo nie je v poriadku. Poškodenia žľabov je vhodné odstrániť čím skôr predtým, než dôjde ich rozsiahlejšiemu poškodeniu. Vyhnete sa tak finančne náročným opravám či narušeniu statiky múrov, znehodnoteniu fasád či záhrady.

S čistením a opravami dažďových žľabov sa na nás môžete obrátiť v Bratislave a okolí. Podľa dohody sme tu pre vás aj v Trnavskom, Nitrianskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji. Neváhajte nás kontaktovať aj v prípade záujmu o výškové práce, sanácie komínov, opravy striech, čistenie a opravy fasád či inštaláciu sietí proti vtákom a holubom alebo natieračské práce. Sme tu zakaždým pre vás.